ضخامت سنج التراسونیک قطعه مدل GM100 ساخت کمپانی BENETECH

ضخامت سنج التراسونیک

ضخامت سنج التراسونیک قطعه مدل GM100 یک محصول هوشمند می باشد که طبق اصول اندازه گیری فراصوت و پردازش اطلاعات دریافتی از پراب(حسگر) به وسیله میکروکنترلر داخل دستگاه، با سرعت و دقت بالایی اندازه گیری ضحامت اکثر مواد صنعتی و مهندسی را انجام می دهد.

ضخامت سنج التراسونیک


دستگاه ضخامت سنج GM100 به منظور اندازه گیری مواد صنعتی مختلف در صنایع مختلف کاربرد دارد؛ یکی از مهمترین ویژگی ها اندازه گیری ضخامت در حین سرویس و فشارهای کار متنوع می باشد.
در بخش های کنترل کیفیت کارخانه ها، تولیدات فلزی (ورق و...) و بازرسی های فنی و مهندسی میتوان از دستگاه ضخامت سنج GM100 کمک گرفت. دستگاه ضخامت سنج برای موادی که دارای ساختار همگن و سرعت صوت و بازتاب آن ثابت باشد، کاربردی است

دستگاه ضخامت سنج التراسونیک


دستگاه ضخامت سنج التراسونیک قطعه برای ضخامت سنجی چدن های خاکستری به علت وجود رشته های گرافیت و دانه بندی بزرگ مناسب نمی باشد، برای اندازه گیری ضخامت میبایست از پراب های خاص بهره برد.
نحوه کارکرد دستگاه
این دستگاه دارای مدارهای فرستنده صوت، گیرنده صوت، اسیلاتور فرکانس بالا، شمارشگر، پردازنده مرکزی، صفحه کلید و مانیتور و ... می باشد. روش کاری دستگاه مشابه روش اندازه گیری از طریق نور است، پالس صوتی از فرستنده حرکت می کند از میان ماده گذر کرده به فصل مشترک ماده با هوا یا آب برخورد میکند و برمیگردد که توسط گیرنده دریافت می شود، با محاسبه زمان، ضخامت قطعه کار مشخص می شود.

نظرات